Ik zag een nieuwe hemel en een nieuwe aarde. Want de eerste hemel en de eerste aarde zijn voorbij, en de zee is er niet meer.
(Openbaring 21:1a, NBV)
BIJBELGEDEELTE
Ik zag een nieuwe hemel en een nieuwe aarde. Want de eerste hemel en de eerste aarde zijn voorbij, en de zee is er niet meer. Ik hoorde een luide stem vanaf de troon, die uitriep: ‘Gods woonplaats is onder de mensen, Hij zal bij hen wonen. Zij zullen zijn volken zijn en God Zelf zal als hun God bij hen zijn. Hij zal alle tranen uit hun ogen wissen. Er zal geen dood meer zijn, geen rouw, geen jammerklacht, geen pijn, want wat er eerst was is voorbij.’ Hij Die op de troon zat, zei: ‘Alles maak Ik nieuw!’
(Openbaring 21:1,3-5a, NBV)
EEN STAPJE DICHTERBIJ
In 1964 hoorde Harrison Schmitt de oproep voor wetenschappers om naar de maan te gaan. Hij gaf zich op en werd uitgekozen. In 1972 vloog hij met de Apollo 17 naar de maan, waar hij meer dan 20 uur rondreed en -liep. Vanaf het moment dat Harrison wist dat hij uitgekozen was, stond zijn leven in het teken van voorbereiding op zijn bestemming. De toekomstige drie dagen op de maan bepaalden zijn focus, prioriteiten en keuzes.
Ook wij kijken uit naar een toekomstige bestemming, maar dan een andere: de nieuwe hemel en de nieuwe aarde. God zegt in Jesaja 65:17: ‘Want zie, Ik schep een nieuwe hemel en een nieuwe aarde.’ En eenieder die Jezus als Verlosser erkent, liefheeft en dient zal op die nieuwe aarde niet slechts drie dagen rondlopen, maar de eeuwigheid.
Harrison Schmitt had wel enige informatie over de maan, maar zou pas echt antwoorden vinden bij aankomst. Ook voor ons is er nog veel onduidelijk. Hoe zal die nieuwe aarde eruitzien? Hoe zullen wij eruitzien? Wat voor werk zullen we doen? Welke planten zullen er groeien? De Bijbel vertelt ons er wel het een en ander over.
We mogen uitzien naar zo’n geweldige schoonheid, volmaaktheid, vreugde en vrede die alle schoonheid van deze aarde doet verbleken. Toch is de schoonheid die wij op deze aarde zien een voorafspiegeling van wat komen gaat. De diepe vrede die we in Jezus kunnen ervaren, is de voorafspiegeling van de volmaakte vrede die wij daar in Zijn aanwezigheid zullen proeven.
C.S. Lewis vergelijkt ons leven op aarde met leven in een schaduwland, waarin we uitkijken naar het werkelijke land. Dit is nog niet het uiteindelijke leven waarvoor wij bedoeld zijn: een leven in de volmaakte, heerlijke aanwezigheid van God Zelf, waar wij zo één met Jezus zullen zijn dat Hij ons volledig zal vervullen en tot onze vervulling brengen.
Ik verlang vaak naar de nieuwe aarde. Naar de tijd dat alle tranen afgewist zijn. Er geen ziekte, gebrokenheid en dood meer zal zijn. Geen minachting, uitbuiting, misbruik, armoede en gebrek. Dat ik volledig tot Gods bestemming voor mij zal komen en Hij alle eer krijgt.
Het troost mij te weten dat mijn leven hier op aarde niet het laatste hoofdstuk van mijn levensboek is. Het is slechts het eerste hoofdstuk. Dat helpt mij vol te houden wanneer ik het leven hier lastig vind. Het helpt mij Jezus dienen, met de moeiten die dat met zich meebrengt.
Het zorgt er ook voor dat je niet de drang voelt om alles uit dit leven te moeten halen. Kijkend naar hoe ongelofelijk creatief God is, geloof ik dat er op de nieuwe aarde zo veel ruimte voor creativiteit zal zijn, dat ik daar mijn hart op kan halen! Wie weet ga jij daar tekenen, schilderen, schrijven, zingen, dansen, tuinen ontwerpen en ontdekkingstochten maken in de prachtige natuur.
Harrison Schmitt bereidde zich grondig voor. Hoe kunnen wij ons voorbereiden op onze nieuwe bestemming? Ontdek in de Bijbel wat God zegt over de nieuwe hemel en de nieuwe aarde. En baseer je beslissingen in dit leven op de eeuwigheid.
Geliefde broeders en zusters, wij zijn nu al kinderen van God. Wat we zullen zijn is nog niet geopenbaard, maar we weten dat we aan Hem gelijk zullen zijn wanneer Hij zal verschijnen, want dan zien we Hem zoals Hij is. Ieder die dit vol vertrouwen van Hem verwacht, maakt zich rein, zoals ook Jezus rein is.
(1 Johannes 3:2-3, NBV)
GEBED
Hemelse Vader, wat geweldig dat U een nieuwe hemel en aarde gaat maken. Ook al kan ik me nog niet helemaal voorstellen hoe het zal zijn, toch kijk ik ernaar uit om eenmaal daar te zijn, in Uw heerlijkheid en bij Jezus, mijn Heer. Help mij om mij klaar te maken. Help mij om rein te leven en U te dienen. En help mij om anderen te helpen datzelfde te doen. Amen.