Daden hebben gevolgen, maar laten we eerlijk zijn: velen van ons zijn van mening dat iemand zelf de gevolgen van zijn eigen daden moet ondergaan. Jezus denkt daar heel anders over. Hij kwam voor de mensen die het verprutst hebben, onder wie jij en ik.
Soms denken we dat de mensen die echt op het verkeerde pad zijn het zelf maar moeten uitzoeken. Ze hebben zichzelf in de nesten gewerkt en moeten er zelf maar weer uit zien te komen. Maar God kijkt daar heel anders tegen aan. Stel je eens voor dat een reddingsteam in de bergen een vermiste wandelaar zag lopen en zou zeggen: ‘Helaas. De mensen die met opzet buiten de gebaande paden gaan, kunnen wij niet redden.’ Nee. Zo zou Jezus daar nooit tegenaan kijken.
Als iemand vastzit in een brandend gebouw, probeer je er niet eerst achter te komen hoe de brand is ontstaan voordat je besluit of je bereid bent om te helpen. Je haast je om hem te redden. Zeker als je weet hoe pijnlijk brandwonden zijn.
Dus ongeacht hóé of waaróm een kostbare ziel is afgedwaald, Jezus wil dat we ons best doen om te redden wat kostbaar is in zijn ogen. Hij zei dat God zelfs alle engelen bij elkaar roept om samen feest te vieren als er weer een kostbare ziel is gered (Luk. 15:7, 10). Zelfs de minste onder ons, iemand die het vanuit menselijk oogpunt het minst verdient, is voor de hemel van grote waarde!
Tekst: © Onwankelbaar (Christine Caine)
Alles in je wereld en geloofsleven kan wankelen. Gelukkig verzekert de Bijbel je ervan dat je, als je met Christus leeft, onwankelbaar bent, omdat Zijn Koninkrijk in jou leeft. In Onwankelbaar motiveert Christine Caine je om je geloof steeds meer te bouwen op een onwankelbare God. Met inspirerende persoonlijke verhalen en krachtige Bijbelteksten moedigt ze je aan om moedig en onbevreesd te leven. Zo word je steeds meer de persoon die je bedoeld bent, volledig vertrouwend op onze trouwe God.


